נבחרות רובוטיקה מבית ספר לוי אשכול זכתה בפרס בתחרות רובוטיקה


תלמידי בית ספר לוי אשכול ממשיכים לקטוף הישגים, ביום שלישי (27/06) זכתה נבחרת תלמידי רובוטיקה של בית הספר לוי אשכול בית שמש בפרס " בעל החיים המיוחד", בתחרות הרובוטיקה שהתקיימה בכפר הירוק. במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR  FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST  והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה ומעוררת השתאות.

בטקס הסיום של התחרות, העניקו  השופטים לנבחרת את פרס "בעל החיים המיוחד", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר בחרה, חקרה ובנתה דגם המתבסס על בעל חיים שאינו מוכר וידוע לכל".  עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה עשתה הקבלה מעניינת בין מלך העופות, הנשר למלכת הדבורים. אתם מכירים בערכם ותפקידם בממלכת האדם, הטבע ובעץ החיים. למרות הקשיים התמדתם והצלחתם!".

נושא תחרות הרובוטיקה השנה הוא "בעלי חיים",  התלמידים בחרו לחקור את הנשרים, חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו  על גבי פוסטר מעוצב,  בנוסף בנו דגם רובוטי של נשר.

במהלך השנה פעלה בבית הספר תוכנית רובוטיקה בשיתוף  תוכנית קרב למעורבות בחינוך וחברת א.ש בינה.  במהלך התוכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.