תכנית קרב למעורבות בחינוך


במהלך השנה פעלה תכנית רובוטיקה בשיתוף תכנית קרב למעורבות בחינוך וחברת א.ש בינה במגוון בתי ספר יסודיים. במהלך התכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים. 
מספר בתי ספר הקימו נבחרות רובוטיקה אשר נטלו חלק בתחרות רובוטיקה. במהלך התחרות אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון - מכון טכנולוגי לישראל | Technion, הציגו הנבחרות בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה ברורה, נהירה ומעוררת השתאות.
נבחרת הרובוטיקה מבית הספר תלמים באר יעקב זכתה בפרס "התנועה המשוכללת", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר השתמשה במנגנון תנועה ייחודי כחלק מהדגם". עוד ציינו השופטים "תיעדתם עבודת צוות סדורה וסיעור מוחות ממש נפלא, גיבשתם מספר פתרונות ואת הברז סגרתם אוטומטית במלתחות, תוך תנועה משוכללת עתירת רעיונות".
נבחרת כיתה ב מבית ספר אילן רמון באר יעקב, זכתה בפרס "הפרזנטציה המרתקת", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה בצורה מעניינת את פעילותה לאורך השנה".
נבחרת כיתה ג מבית הספר אילן רמון באר יעקב, זכתה בפרס "הפוסטר החדשני", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה פרטים חדשים ויוצאי דופן בנושא חסכון במים".
נבחרת בית הספר דביר חולון, זכתה בפרס "מורכבות מתקדמת", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר עיצבה דגם מרשים במורכבותו". עוד ציינו השופטים "אהבנו לשמוע על המחקר של הברזיות, הדגם שלכם הכיל הרבה פרטים והיה מרשים מאוד". 
נבחרת בית הספר ישעיהו חולון, זכתה בפרס "הפוסטר המקורי", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן מיוחד את חברי הקבוצה, תהליך העבודה והדגם שבנתה". עוד ציינו השופטים "ניכר כי עבדתם בצורה צוותית ומופלאה, תוך הפגנת כבוד הדדי בין כל חברי הקבוצה, פרויקט החקר ורעיון מגלשת המים מרשים. הדגם שבניתם מקסים ונראה שאתם אוהבים ונהנים מהעשייה".
נבחרת בית ספר בגין בית שמש, זכתה בפרס "הבונים היצירתיים", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר יישמה רעיון חדשני ויצירתי בבניית הדגם".
נבחרת בית ספר לווין בית שמש, זכתה בפרס "כוחות מאוחדים", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הפגינה רוח צוות ייחודית הן בחלוקת התפקידים בבניית התוצרים והן באווירת הקבוצה שכללה הקשבה וכיבוד דעותיהם של חבריה".
נבחרת בית הספר ניצני המדע רחובות, זכתה בפרס "כוחות מאוחדים", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הפגינה רוח צוות ייחודית הן בחלוקת התפקידים בבניית התוצרים והן באווירת הקבוצה שכללה הקשבה וכיבוד דעותיהם של חבריה". עוד ציינו השופטים "אהבנו לשמוע על החקר שעשיתם, נהנינו לראות את חלוקת התפקידים בנושאים השונים".

תכנית קרב למעורבות בחינוך

תכנית קרב למעורבות בחינוך

תכנית קרב למעורבות בחינוך

תכנית קרב למעורבות בחינוך