תכנית קרב למעורבות בחינוך‏

במהלך השנה פעלה תכנית רובוטיקה בשיתוף תכנית קרב למעורבות בחינוך וחברת א.ש בינה במגוון בתי ספר יסודיים.


במהלך התכנית נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.
מספר בתי ספר הקימו נבחרות רובוטיקה אשר נטלו חלק  בתחרות הרובוטיקה הארצית שהתקיימה בכפר הירוק ביום שישי (10/06). במהלך התחרות  אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון - מכון טכנולוגי לישראל | Technion, הציגו הנבחרות בפני חבר השופטים את הרובוטים שבנו והפגינו את פועלם המשותף בצורה נהירה ומעוררת השתאות.
נבחרת תלמידות כיתה ג' מבית הספר פדואל זכתה בפרס "עבודת צוות", השופטים ציינו כי "  פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר השקיעה בעבודת הצוות, שהציבה את ההצלחה כקבוצה במקום הראשון. תמיד הייתה בעד פתרון קבוצתי, קבוצה זו יודעת שבעבודת צוות ניתן להשיג יותר". עוד ציינו השופטים כי "פעלתן לאורך העונה בצורה מרשימה וטובה תוך הקפדה על כבוד הדדי ועבודת צוות. בחירת הנושא שלכן, ביצעתם תהליך של מחקר ובניית דגם בצורה נכונה ויפה. התרשמנו במיוחד מהפוסטר המעוצב והמקסים שיצרתן. ניכר כי אתן מתלהבות ונהנות מאוד מהעבודה, מקווים לראותכן בשנים הבאות, בהצלחה!".
נבחרת תלמידי כיתה ג'-ד' מבית הספר ניצני המדע ברחובות זכתה בפרס "מקצועיות  אדיבה", השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה מקצועיות אדיבה בזמן הפסטיבל, גילתה התחשבות, אדיבות וכבוד כלפי אחרים". עוד ציינו השופטים כי "הקבוצה בנתה דגם משוכלל למחזור בקבוקי פלסטיק עם תנועה מורכבת, כל החברים הפגינו אדיבות ומקצועיות, המשיכו כך!".
נבחרת תלמידי כיתה ג' מבית הספר אריאל ברמלה זכתה בפרס "הפוסטר המעניין",  השופטים ציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הציגה באופן מעניין את חברי הקבוצה, תהליך העבודה והדגם שנבנה בפוסטר שיצרה". עוד ציינו השופטים כי "הצגתם פריט אשפה מאוד מעניין ולא שיגרתי, ניכר שהשקעתם ולמדתם רבות בלימוד שלו, בניתם משאית מעניינת, המשיכו להשקיע וליהנות ממדע וטכנולוגיה ותמיד לשאוף לגדולות".
 

פורסם בתאריך - 13/06/2016 בדף הפייסבוק - תכנית קרב מעורבות בחינוך - למעבר לדף לחץ כאן